Deratizācija

Deratizācija uzņēmumos

Deratizācija ir grauzēju, kuri ir infekcijas slimību (mēra, tularēmijas, leišmanozes u.c.) avots vai pārnēsātāji un ekonomiskā kaitējuma nodarītāji, iznīcināšana. Deratizāciju veic, lai apkarotu grauzējus, galvenokārt peļveidīgos (žurkas un peles). Deratizācijas veikšanai lieto ķīmiskas un mehāniskas metodes. Ķīmiskā metode ir speciālu sertificētu preparātu (rodenticīdu) lietošana grauzēju apkarošanai. Mehāniskais paņēmiens paredz mehānisko lamatu un līmes lamatu izmantošanu. 

Telpās ir jāveic monitorings ar regulāru grauzēju monitoru kontroli un maiņu. Monitori ir bez indes un balstoties uz labas prakses pieredzi ir ieteicamā grauzēju kontroles metode telpās.

Objektā pēc nepieciešamības tiek uzstādītas grauzēju ēsmu stacijas vai kartona kārbiņas ar preparātu. Grauzēju ēsmu stacijas ir no biezas plastmasas, atvērt to var tikai ar atslēgu, kuru izmanto tikai profesionāli apmācīti cilvēki – dezinfektori. Rodenticīdi tajā tiek ielikti atsevišķā nodalījumā, kurā tiek iekšā tikai grauzējs (cilvēkam un mājdzīvniekam inde nav pieejama). Ēsmu stacija pēc nepieciešamības tiek piestiprināta. Uz grauzēju ēsmu stacijas vai kartona kārbiņas ir brīdinajuma informācija par preparātu, drošības frāzes un kontaktinformācija par mums.

Grauzēju kontroles punktu skaits ir jānosaka tik liels, lai tiktu maksimāli kontrolētas visas grauzēju pārvietošanās, barošanās un uzturēšanās vietas.

Kontroles punkti jāizvieto pie pie atkritumu konteineriem, kas ir galvenais barības avots grauzējiem.

Atsevišķos gadījumos var tikt izmanti mehāniskie grauzēju slazdi.

Sīkākai informācijai zvaniet mums pa tālruni +371 29349466

Lai iegūtu vairāk informācijas, aicinām sazināties ar mums.

Sazināties